Muziejaus ekspozicija – PABĖGIMAS

IX fortas

Eksponatai yra nuosekliai išdėstyti, siekiant perteikti asmenines istorijas ir patirtį. Autentiški daiktai, dokumentai ir nuotraukos yra eksponuojami, padedant lankytojams pajausti konkrečias istorines detales ir tragedijas.

Erdvės struktūra norima pabrėžti ištrūkimo pojūtį. Ekspozicijos stebėtojas vedamas per tūrius, kurie dinamiškai sukuria tunelio pojūtį. Simboliškai, įeinant į ekspoziciją, erdvinių tūrių gale atsiduriantis langas sustiprina ištrūkimo iš struktūros viltį.

Centrinėje dalyje ant erdvinių tūrių dedama informacija emociškai nukelianti ekspozicijos lankytoją į to laiko nuotaikas. Patys tūriai erdvę išsikirto į 5 atskiras zonas. Kuriose ekspozicija dėliojama pagal įvykių seką. Sienos su LED apšvietimu skirtos piešiniams eksponuoti. Kiti eksponatai dedami į vitriną. Keturiose zonose įrengimas projektorius, emociniam laukiui sukurti. Projektoriaus projekcija projektuojama į užuolaidas, kurios atskiria zonas.

Idėjos atskleidimui parinktos medžiagos atskleisti nuotaiką – šalta, rūkas, sapnas, Kalėdų išvakarės, neviltis. Šias emocijas perteikia – šaltas apšvietimas, matinio organinio stiklo struktūros su LED apšvietimu iš apačios.

Susipažink su Archihauzu giliau

Tai erdvė, kurioje įsileidžiame Jus į mūsų darbo užkulisius. Pranešame apie naujus vėjus, dalinamės mintimis, įžvalgomis   architektūroje ir interjero dizaine.
×