Interviu su dizainere Lina Balbatunova

2017 Sau 05 | Autorius: Administratorius |

Interviu su dizainere Lina Balbatunova

Visai neseniai daviau interviu www.kvanto.lt puslapiui. Šiek tiek papasakojau apie save, savo požiūrį į darbą, pasidalinau patirtimi ir įžvalgomis. Šiandien šiomis mintimis daliniuosi ir mūsų bloge. Skanaus skaitymo!


Architektė ir interjero dizainerė Lina Balbatunova, architektūros studijos Archihauzas  viena iš įkūrėjų, save apibūdina, kaip kūrybišką, konceptualią ir reiklią architektę. Kviečiame iš arčiau pažvelgti į dizaino virtuvę ir susipažinti su interjero subtilybėmis. Architektė pasidalino įžvalgomis, kurios leis sukurti jaukius ir stilingus namus bei patarimais, kur ieškoti naujausių interjero dizaino tendencijų. 

Ar noras tapti architekte atsirado nuo mažų dienų?

Skambės banaliai, bet iš tikrųjų, taip ir buvo. Nuo pat mažens pradėjau svajoti, kaip galėtų atrodyti mano svajonių namai. Užsimerkdavau ir pradėdavau vaikščioti po erdves, dėliodavau baldus, paveikslus, įsivaizduodavau spalvas. Su laiku bandydavau tai perpiešti ant popieriaus. Dabar tie piešiniai atrodo per daug futuristiniai ir kelia šypseną. Atrodo, kad vaikystėje tikrai gyveni kitokiam pasaulyje.

Koks interjero stilius jums arčiausiai širdies? 

Sakyčiau, kad modernus stilius visada buvo tas, kurį rinkčiausi, bet tikriausiai nėra tiek svarbus stiliaus grynumas, kaip interjero veidas ir individualumas. Kartais žiūrint į visišką eklektiką gali užgniaužti kvapą. Dėl to bendraujant su užsakovais dažnai bandau įsiklausyti, kokia gi asmenybė šiame interjere gyvens ir kokius interjero veido bruožus galėčiau suteikti.

Jeigu paprašyčiau trimis žodžiais apibūdinti save, kaip architekte, kokius įvardintumėte?

Be galo sunku apibūdinti save, kaip architektę, trimis žodžiais, bet manau vieni iš svarbiausių, tai – kūrybiška, konceptuali, reikli.

Kaip atrodo jūsų darbo diena? 

Mano asmenybei yra labai svarbus rytas. Tai laikas, kai galiu ramiai sudėlioti dienos darbus ir prioritetus. Apgalvoti svarbius klausimus ir pasiruošti. Pati diena prabėga dažniausiai labai greitai ir pakankamai nenuspėjamai. Daug tenka bendrauti su užsakovais, tiekėjais ir gamintojais. Bet, kad ir kokia būtų užimta diena, visada stengiuosi skirti laiko apžvelgti architektūros ir dizaino naujienas.

Kartais žmonės painioja interjero dizainerius ir architektus. Koks didžiausias skirtumas?

Šios dvi specialybės yra glaudžiai susijusios ir papildančios viena kitą. Mano manymu, architektas yra platesnė sąvoka. Šios specialisto sritis gali apimti tiek eksterjerą, tiek interjerą. Interjero dizaineris yra siauresnio profilio specialistas, kuris tikriausiai negalės patarti dėl pastato konstrukcinių elementų, mazgų ar detalių.

Kokias interjero dizaino ir architektūros tendencijas šiuo metu pastebite Lietuvoje? 

Lietuvoje yra tokia tendencija, kad visos interjero ir architektūros naujienos ateina vėliau. Dalis lietuvių yra pakankamai konservatyvūs, dažnai renkasi jau patikrintus sprendimus, matytas medžiagas, todėl specialistui tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, kad užsakovui įkvėpti pasitikėjimo išbandyti naujas formas, erdves ir medžiagas.

Pasidalinkite keliais patarimais, kaip nebrangiai atnaujinti namus?

Turiu vieną receptą namų atnaujinimui. Viskas prasideda nuo trijų žingsnių, kiek žengsite toliau priklausys nuo jūsų pačių. Primas žingsnis – peržiūrėkite visus daiktus ir be gailesčio išmeskite tuos, kurie neteikia jums džiaugsmo. Rekomenduoju paskaityti Marie Kondo knygą „Tvarkingų namų stebuklas: japonų menas tvarkytis“. Ši knyga padės dėsningai susitvarkyti namus visam laikui. Niekas labiau neatnaujins namų, kaip pralaisvėjusi erdvė. Antras, labai svarbus žingsnis tai daiktus, kurie jums tiesiog patinka ištraukti į dienos šviesą. Tegu jie jus džiugina geriant rytinę kavą ar pasitinka kai grįžtate namo. Jeigu kartais tie daiktai iškrenta iš bendro interjero stiliaus, leiskite sau saikingai nukrypti, tai padės jūsų namams atrasti individualumą ir atspindėti jus. Trečias žingsnis, tai perdažykite sienas. Niekas taip paprastai nepakeis namų atmosferos, kaip spalvos.

japonu-menas-tvarkytis

Marie Kondo knyga „Tvarkingų namų stebuklas: japonų menas tvarkytis“

Į ką patartumėte atkreipti dėmesį, norint sukurti jaukius namus? 

Jaukūs namai prasideda nuo pusiausvyros. Stenkitės neperkrauti namų detalėmis ir daiktais. Palikite laisvos erdvės judėjimui, grindų ir stalų plokštumas laikykite kuo laisvesnes. Nepamirškite augalų. Jie daro stebuklus! Kadangi aš dievinu knygas, tai man jaukumas asocijuojasi su knygų lentynomis, krėslu ir toršeru skaitymui, kur gerdama arbatą mėgaujuosi nuostabia knyga. Bet tai vaizdas, kurį piešia mano vaizduotė. Mes kiekvienas tai galime įsivaizduoti skirtingai, todėl leiskite sau pasvajoti. Taip rasite elementus, kurie jums simbolizuotų namų jaukumą.

Apie autorių: Administratorius

Susipažink su Archihauzu giliau

Tai erdvė, kurioje įsileidžiame Jus į mūsų darbo užkulisius. Pranešame apie naujus vėjus, dalinamės mintimis, įžvalgomis   architektūroje ir interjero dizaine.
×