Namas kaip tiltas

Žurnalo "Sructum" konkursinis darbasNamas X

Pailgas stačiakampis tūris yra skirtas bendram šeimos gyvenimui, o į jį įsikertantis trys vertikalūs tūriai priklauso tėvams ir vaikams atskirai, kuriuose vyksta asmeninis gyvenimas išsidėstęs per kelis lygius.

Gyvenamasis namas projektuojamas virš natūraliai susiformavusios daubos, gamtos apsuptyje. Namą sudaro pailgas stačiakampis tūris, skirtas bendram šeimos gyvenimui ir į jį įsikertantis trys vertikalus tūriai, kurie priklauso tėvams ir kiekvienam iš vaikų. Šiose tūriuose vyksta asmeninis gyvenimas, kuris išsidėstęs per kelis lygius – pusrūsio, pirmo aukšto ir antresolės. Kiekvienas lygis turi savo atskirą funkciją. Stačiakampis tūris apjungia atskirų šeimos narių gyvenimus ir tarsi yra tiltas tarp jų. Įsikertančiuose tūriuose galima judėti vertikalia kryptimi su liftu arba bendro naudojimo laiptais. Kiekvienas blokas turi pusrūsį – skirtą pramogoms, pirmą aukštą – skirtą gyvenimui ir antrasolinę dalį. Bendro naudojimo patalpos projektuojamos su didelėmis vitrinomis iš abiejų pusių, taip leidžiant išlaikyti kuo didesnį ryšį su supančia aplinka.

Pastato tūriai išsiskiriantys savo funkcija, skiriasi ir apdaila. Pasirinktos fasado medžiagos leidžia pabrėžti architektūrinę pastato viziją ir idėją, išryškina formas ir užtikrina ilgaamžiškumą.

Apdaila.  Pastato tūriai išsiskiriantys savo funkcija, skiriasi ir apdaila.  Horizontalus tūrio fasado apdaila parenkama Eternit „Dacora“ stogo ir fasado plokštelės lygiu paviršiumi, stačiakampio rašto, Topazo spalvos. Trijų vertikalių įsikertančių tūrių fasado apdaila parenkama Eternit „Dacora“ stogo ir fasado plokštelių struktūriniu paviršiumi, patraukto rašto užlaida, juodai mėlynos spalvos. Šių tūrių apdaila numatoma kaip lauke, taip ir viduje, siekiant išlaikyti vientisą tūrį. Šios fasado medžiagos leidžia pabrėžti architektūrinę pastato viziją ir idėją, išryškina formas ir užtikrina ilgaamžiškumą.Name išlaikant rafinuotą dizainą ir patogumą naudojami jungtukai ir rozečių tipai –  „LS ranges“ LS 990.
Vonios kambarys.  Praustuvo čiaupas ir dušo sistema parinktos ir „GROHE“ gamintojo. Iš plataus pasirinkimo buvo atsirinkta interjero idėją atitinkanti santechnika iš „Essence“ kolekcijos. Siekiant užtikrinti aukštą komforto lygį duše numatomas „Aquasymphony“ dušo sistema. Siekiant išlaikyti kuo atviresnę vonios zoną buvo pasirinkta minimalistinio dizaino „Baltijos Brastos“ atvira dušo kabina „DORA“. Vonios kambarys, kuriame gera jaustis susideda ne tik iš dizaino, bet ir iš kokybiškos įrangos, todėl naudojama „Geberit“ AquaClean Sela pakabinamas WC puodas su apiplovimo funkcija. WC puodo vandens nuleidimo mygtukas „GEBERIT Sigma50“ prisitaiko prie vonios kambario plytelių savo dizainu, taip sukuriant vientisumą visoje patalpoje.
Audiniai.  Užuolaidoms, lovatiesei, patalynei numatomi naudoti „Audrinetos“ audiniai.  Svetainėje naudojamos lengvo audinio užuolaidos, leidžia suvaldyti dideles erdves, tuo pačiu išlaikant ryšį su vaizdu už lango.
Liftas. Vertikaliuose tūriuose gyvenimas vyksta per kelis lygius, kurie tarpusavyje susisiekia lifto pagalba. Liftas parenkamas iš „Šiaulių lifto“ asortimento. Parinktas yra Terry Lifestyle kampinis liftas juodos spalvos. Kompaktiški lifto matmenys, leidžia nesunkiai jį įkomponuoti į interjerą.
Kondicionavimas.  Išlaikant architektūrinę idėją ir formų lengvumą, numatoma įrengti laisvai stovimus oro kondicionierius iš „Samsung“ kolekcijos. Parinkti „Floor standing air conditioner“. Jo išskirtinis dizainas harmoningai įsikomponuoja į interjerą. Šis modelis pasirinktas dėl gerų komforto savybių, tokių kaip tilus darbas, miego režimas, savivalymo funkcijos, drėgnumo mažinimo, taip pat ir oro valymo savybių. Naudojant šį įrenginį, bus užtikrinta tinkama gyvenimo kokybė. 

Susipažink su Archihauzu giliau

Tai erdvė, kurioje įsileidžiame Jus į mūsų darbo užkulisius. Pranešame apie naujus vėjus, dalinamės mintimis, įžvalgomis   architektūroje ir interjero dizaine.
×