Administracinis pastatas Sėlių g. 48, Vilniuje

konkursas

C:UsersINKAppDataLocalPackagesMicrosoft.SkypeApp_kzf8qxf38Kvartalinis sklypo užstatymas su terasiniais tūriais. Sklype išlaikomas kvartalinis užstatymas. Urbanizuotam žemės plotui kompensuoti įrengiama terasa su želdinais ir želdintas pastato stogas.

viber image

Urbanistinė idėja  Kvartalinis sklypo užstatymas su terasiniais tūriais. Sklype išlaikomas kvartalinis užstatymas. Urbanizuotam žemės plotui kompensuoti įrengiama terasa su želdinais ir želdintas pastato stogas. Pastatas įkomponuojamas į jį supančią aplinką.

Architektūrinė idėja  Kvartalas pastate. Siekiama sukurti smulkesnio užstatymo įspūdį. Esami pastatai įsikertą į Kęstučio ir Sėlių gatvių užstatymą dideliais tūriais. Todėl Sėlių g. 48 sklypui siūloma pastatą skaidyti smulkesniais tūriais, nedaryti ištiso fasado per visą užstatymo plotį, nei Sėlių g. nei Kęstučio g. pravažiavime. Tūriai numatomi su lenktais kampais. Šis sprendimas jau naudojamas Sėlių gatvė 29 ir Kęstučio gatvės 65 pastatuose. Tokių būdų pastatas įsilieja į aplinką.

Pastatas yra keturių aukštų su požemine automobilių saugykla ir terasa dalyje 4 aukšto. Centrinė vertikali pastato ašis yra atriumas su reprezentacine laiptine ir pastato administratorės vieta pirmame aukšte. Šalia atriumo numatomi kiti vertikalus ryšiai – laiptinės ir liftai. Iš atriumo patenkama į kiekvieno aukšto patalpas. Pirmame aukšte pastato dalyje link Sėlių ir Kęstučio gatvių sankirtos numatomos patalpos restoranui ar kavinei. Virtuvės zonoje numatomas maistui skirtas liftas, kuris skirtas aprūpinti terasos lankytojų poreikius. Restorano plotas pirmame aukšte gali talpinti 80 sėdimų vietų prie staliukų ir 7 vietas prie baro. Šiltuoju metų laikotarpiu 4 aukšto terasa bus naudojama restorano sėdimų vietų skaičiui padidinti ir aptarnauti žmones ne pastato viduje. Šioje terasoje numatoma talpinti 36 sėdimas vietas.

Pirmame aukšte prie Sėlių g. 50 sklypo numatomas plotas prekybos ar paslaugų paskirčiai.

Fasade išskirtame antrame aukšte numatomo administracinės patalpos. Visas plotas skirtas biuro patalpoms. Šį plotą galima dalinti tiek mažesniais kabinetais, tiek ir išnaudoti visą aukštą vienai įmonei.

Trečias pastato aukštas numatytas administracinei arba komercinei veiklai. Trečio aukšto konfigūracija pritaikyta kabinetams. Pasirenkama koridorinė plano konfigūracija su kabinetais iš abiejų pusių. Koridoriai susisiekia su evakuacinėmis laiptinėmis, liftais ir atriumu.

Ketvirtame  aukšte  patalpos  numatomos tik  dalyje  viso  pastato.  Šis  plotas  gali  būti  skirtas mažesnio dydžio įmonei, kuriai veiklai vykdyti užtenka 270 m2 arba 39 darbo vietų. Likusi dalis skiriama atvirai terasai. Terasa šiltuoju metu pritaikoma lauko kavinei ir darbuotojų poilsiui. Terasa suskirstyta į dvi dalis – lauko kavinės zona ir „žalias sodas“.

Susipažink su Archihauzu giliau

Tai erdvė, kurioje įsileidžiame Jus į mūsų darbo užkulisius. Pranešame apie naujus vėjus, dalinamės mintimis, įžvalgomis   architektūroje ir interjero dizaine.
×